Chroń skórę twarzy za pomocą wysokich filtrów

Czy wiesz, czemu pojawiają się zmarszczki i jaka jest główna przyczyna ich powstawania? Jeśli myślisz tylko o upływającym czasie i genach, to warto dodać, że promieniowanie słoneczne jest odpowiedzialne za 80% oznak starzenia. Przeczytaj i dowiedz się, jak się przed nim chronić.

Opalać się czy nie opalać?

Tak naprawdę w ogóle nie zaleca się opalania, które ma duży wpływ na naszą skórę. Niestety jest to negatywny wpływ, które powoduje tak zwane fotostarzenie się skóry. Wiele kobiet zapomina o ochronie przeciwsłonecznej i stosuje jedynie kremy nawilżające lub zwykłe podkłady. Można się także pogubić, jeśli chodzi o kolejność nakładania tych kosmetyków, jeśli chcemy stosować także kremy spf. Czy używać kilku kosmetyków i w jakiej kolejności? Rozwiązaniem może być fluid na dzień z witaminami i wysoką ochroną w postaci SPF50. Tak wysoka ochrona twarzy jest wskazana, bo tak naprawdę, twarzy w ogóle nie powinno się opalać. Narażanie jej na promienie słoneczne powoduje, że to właśnie tam najszybciej widać zmarszczki. Codzienna ochrona twarzy za pomocą wielofunkcyjnych kosmetyków, zawierających także filtry UV, jest naprawdę bardzo ważna.

Ochrona przeciwsłoneczna – dowiedz się więcej

Jeśli chcesz wiedzieć, co to jest spf 50, to przyjmuje się zasadę, że wysokość filtra mnoży się przez bezpieczny czas opalania czyli 20 minut. Zatem skóra z takim filtrem może mieć ochronę o 50 razy dłuższą niż bezpieczny czas opalania. Czy w naszej strefie klimatycznej powinno się stosować tak wysokie filtry? Owszem, bo tak naprawdę twarzy nie powinno się w ogóle opalać, a jeśli już, dobrze jest stosować jak najwyższe filtry. Nowoczesne kosmetyki zawierają nie tylko składniki nawilżające i różnego rodzaju witaminy oraz kwasy, ale filtry ochronne. Dzięki temu ma się w kosmetyczce tylko kilka kosmetyków, a ochrona jest całościowa. Dbanie o skórę w młodym wieku zaczyna się od nawilżania i ochrony przeciwsłonecznej, a skóra zabezpieczona przed słońcem dłużej ma lepszą kondycję, mniej przebarwień i zmarszczek.

Jaki kosmetyk najlepiej nakładać rano?

Codzienna pielęgnacja poranna to rutyna związana z dbaniem o cerę. Jej powtarzalność i cierpliwość w nakładaniu kosmetyków gwarantuje dobre efekty, jeśli chodzi o wpływ na cerę. Najpierw należy oczyścić twarz za pomocą płynu micelarnego, pianki do twarzy lub żelu do twarzy. Następnie można tonizować cerę lub pominąć ten krok. Kolejny ważny krok to nawilżanie skóry, najlepiej za pomocą bogatych kremów na dzień lub na noc, z aktywnymi składnikami jak kwasy, witaminy czy peptydy. Latem, ale także w ciągu całego roku, należy na bieżąco dbać o smarowanie twarzy kremami z filtrem. Wiele kobiet jednak rezygnuje z tego, bo uznaje, że zbyt krótko przebywa na słońcu lub musi nakładać kolejny kosmetyk po kremie. Na szczęście są fluidy i podkłady, zawierające witaminy lub kwasy i przede wszystkim filtry ochronne. W ten sposób nakłada się jeden kosmetyk, który spełnia funkcję kremu nawilżającego, podkładu i kremu z filtrem. Wówczas ochrona przeciwsłoneczna jest gwarantowana cały rok.