Ferie zimowe w Karpaczu – rodzinny wyjazd na narty

Stok w Karpaczu

Karpacz leży u podnóży Śnieżki – najwyższego szczytu Sudetów. Latem przyciąga miłośników pieszej turystyki górskiej, zimą staje się natomiast rajem dla narciarzy – w Karpaczu i okolicach mieści się bowiem kilkanaście ośrodków narciarskich. Gdzie jeździć w czasie ferii zimowych? Podpowiadamy!

Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Karpaczu zachęca do aktywnego wypoczynku. Bogata baza noclegowa sprawia, że nawet po najbardziej intensywnym dniu można wypocząć w komfortowych warunkach. Nie zawiodą się również poszukiwacze regionalnych smaków – w mieście nie brakuje bowiem lokali, w których można spróbować tradycyjnej kuchni. Sprawdź noclegi Karpacz i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem!

Narty w Karpaczu – gdzie jeździć?

Do najpopularniejszych miejsc dla narciarzy w samym Karpaczu i jego bezpośredniej okolicy należą:

  • Winterpol Karpacz Biały Jar – na terenie kompleksu można skorzystać z 3 ratrakowanych, oświetlanych tras: niebieskiej o długości 1100 m i dwóch czerwonych o długościach 800 m i 600 m. Dla dzieci przygotowano łatwą, łagodną 50-metrową trasę zieloną. Ośrodek słynie z nowoczesnej kolejki z 6-osobowymi podgrzewanymi kanapami.
  • Stacja narciarska pod Wangiem – znajduje się tu oświetlony i sztucznie naśnieżany stok narciarski o długości 400 m. Po obu stronach trasy pracują wyciągi. Na samą górę wjeżdża 4-osobowa kanapa, nieco niżej zatrzymuje się wyciąg orczykowy.
  • Kompleks Narciarski „Śnieżka” (Karpacz Ski Arena) – działa tu aż 8 wyciągów: Zbyszek (docelowo najdłuższy, obecnie w trakcie modernizacji), Liczykrupa, Euro, Liczyrzepa, Grosik (przeznaczony dla doświadczonych narciarzy), Złotówa (łatwa i szeroka nartostrada), Jan (idealny do nauki jazdy), Kubusiowy (tzw. czarodziejski dywan, doskonały dla dzieci i początkujących dorosłych). Nartostrady przygotowano na zboczach gór Kopa i Złotówka.
  • Karpatka – trasy zjazdowe znajdują się na stoku Karpatki. Są oświetlane i dośnieżane. Są wyposażone w 2 wyciągi – duży wyciąg Panorama dla średnio zaawansowanych i Baby Lift, czyli szkoleniowy wyciąg narciarski-zaczepowy.

Karpacz to również dobre miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Szlak biegnie m.in. przez Karpacz Górny. Udostępnione zimą szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego sprzyjają również wędrówkom na rakietach śnieżnych. Najmłodszym spodobają się natomiast specjalnie przygotowane górki saneczkowe w centrum miasta i w dzielnicy Płóczki.

Sun & Snow oferuje wygodne noclegi w górach, nad morzem i w dużych miastach Polski.