Stawiamy ogrodzenie ze słupkami – jak to zrobić?

Postawienie naprawdę nowoczesnego ogrodzenia nie musi być współcześnie trudne. Nowoczesne budownictwo stara się coraz chętniej wykorzystywać elementy prefabrykowane. Do elementarnych atutów tego rodzaju rozwiązań należy zaliczyć przede wszystkim powtarzalność, możliwość idealnego dopasowania elementów, krótki czas i prostotę montażu. Warto przy tym wybrać do realizacji zadań przedsiębiorstwo, które wszystkie elementy konstrukcyjne jest w stanie samodzielnie przygotować. Chodzi tutaj m.in. o panele, łączenia, podmurówki oraz słupki ogrodzeniowe. Przekonajmy się konkretnie, jak to powinno wyglądać i jaką firmę warto wybrać do realizacji tego rodzaju zadań.

Jakie rozwiązania ułatwiają nam postawienie ogrodzenia?

Weźmy np. na warsztat współcześnie chętnie wybierane ogrodzenia panelowe. Do ich wykonania wykorzystuje się różnego rodzaju materiały metalowe. Głównie kupujący różnego rodzaju rozwiązania decydują się na nowoczesne, metalowe panele zgrzewane. Są one tworzone głównie w oparciu o różnego rodzaju pręty, których średnica nie powinna przekraczać 5mm. Panele są zgrzewane w stałych interwałach, co pozwala na uzyskanie swoistej struktury siatki.

Do najważniejszych parametrów przy konstrukcji panelowej należy zaliczyć:

  • Wysokość słupków,
  • Ilość elementów montażowych,
  • Wysokość pojedynczych paneli,
  • Liczbę przegięć w obrębie panelu.

Warto wiedzieć, że współczesne panele oraz słupki ogrodzeniowe pozwalają na uzyskanie naprawdę świetnie wyglądającej i trwałej konstrukcji ogrodzeniowej, która na pewno odpowie na wszystkie potrzeby użytkowników. Bezapelacyjnym atutem w przypadku tergo rodzaju rozwiązań jest krótki czas realizacji takiej inwestycji. Decydując się na prefabrykowane panele, podmurówki wykonane z desek betonowych oraz słupki ogrodzeniowe mamy gwarancję szybkiego, niedrogiego montażu ogrodzenia, które będzie w pełni spełniać stawiane przed nim oczekiwania.

Elementy istotne dla ogrodzenia – słupki ogrodzeniowe

Słupki ogrodzeniowe są ważnym elementem stabilizującym konstrukcję ogrodzenia. W przypadku ogrodzeń opartych o konstrukcje panelowe należy wskazać na to, że przygotowywane są one ze specjalnych kształtowników. Słupki są formowane, aby uzyskać prostokątny przekrój. Przestrzeń od góry zamykana jest z wykorzystaniem specjalnej zaślepki z wysokiej klasy tworzywa sztucznego.

Wszystkie elementy słupków są zabezpieczone przeciwkorozyjnie. W tym celu wykorzystuje się zarówno chemiczne cynkowanie, jak i pokrywanie elementów metalowych z wykorzystaniem lakieru proszkowego. To wszystko sprawia, że zarówno panele jak i słupki są bezpieczne i mogą pełnić swoją funkcję (również estetyczną) przez bardzo długi okres czasu. Jest to rozwiązanie optymalne, które na pewno będzie spełniać wszystkie oczekiwania.