Żaluzje zamiast rolet – czy warto?

Zastanawiasz się, czy warto wybrać żaluzje zamiast rolet? Czym wyróżniają się żaluzje wewnętrzne oraz zewnętrzne i do jakich aranżacji pasują? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule.

  1. Jakie zalety mają zewnętrzne żaluzje okienne?
  2. W jakiej aranżacji sprawdzą się żaluzje drewniane?

Chociaż jeszcze nie tak dawno żaluzje okienne zostały przez wielu zastąpione roletami, dziś moda zatacza koło i coraz więcej osób chętniej sięga po to pierwsze rozwiązanie. Jakie zalety mają zewnętrzne żaluzje okienne? Czym wyróżniają się żaluzje wewnętrzne i do jakich aranżacji pasują? Na pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Jakie zalety mają zewnętrzne żaluzje okienne?

Standardowa żaluzja fasadowa składa się z poziomych lameli, które najczęściej produkuje się z aluminium. Producenci proponują swoim klientom rozwiązania zbudowane z lameli w różnych kształtach oraz szerokościach. Elementy te pokrywa się dodatkowo odpowiednimi lakierami, których zadaniem jest zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa żaluzjom przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto lakier znacząco zwiększa wytrzymałość lameli na ewentualne mechaniczne uszkodzenia.

Zewnętrzne żaluzje okienne cieszą się coraz większą popularnością z wielu względów. Do zalet fasadowych modeli zalicza się przede wszystkim skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki temu, że promienie słoneczne nie będą wpadały do środka, poprawi się komfort domowników podczas upalnych dni. Ponadto takie żaluzje okienne nie dopuszczają do środka hałasów dochodzących z zewnątrz, a zatem są w stanie wygłuszyć poszczególne pomieszczenia.

Żaluzje zewnętrzne często poleca się przy wielkogabarytowych przeszkleniach. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są świetnym izolatorem termicznym. Dobrze dobrane żaluzje okienne gwarantują odpowiedni rozkład temperatury i tym samym wspomagają pracę klimatyzacji.

Do zalet zalicza się również możliwość regulowania dopływu dziennego światła do wnętrza naszego domu. Wystarczy zmienić kąt nachylenia lameli tak, jak nam w danej chwili odpowiada. Takimi żaluzjami można sterować zarówno ręcznie, jak i automatycznie – wszystko zależy od tego, jaki system wybierzemy. Warto zastanowić się nad nowoczesnym rozwiązaniem, jakim są żaluzje z czujnikami pogodowymi. Dzięki takim elementom będziesz mógł – na przykład –  sterować żaluzjami za pomocą systemu inteligentnego zarządzania domem.  Całkiem zamknięte żaluzje aluminiowe gwarantują natomiast wysoką prywatność. Jeśli masz problem z zaglądającymi w okna sąsiadami, żaluzje zewnętrzne będą dla Ciebie doskonałą opcją.

W jakiej aranżacji sprawdzą się żaluzje drewniane?

Nie tylko żaluzje zewnętrzne cieszą się sporą popularnością, bo również i rozwiązania typu rolety wewnętrzne. Wielu zainteresowanych, decydując się na takie żaluzje, zamiast montować rolety zewnętrzne. W dodatku często wybierane są opcje z drewna. Gdzie sprawdzą się tego rodzaju produkty?

Żaluzje drewniane świetnie wyglądają w połączeniu ze stylem angielskim, włoskim, country oraz loftowym. Możesz połączyć je z przezroczystą firanką oraz z meblami, które zostały wykonane z naturalnego materiału. Drewniane żaluzje wewnętrzne będą dobrą opcją także dla salonu urządzonego w stylu orientalnym, rustykalnym czy etnicznym. W takich aranżacjach dodadzą pomieszczeniu nieco egzotyki. Jeśli natomiast Twój salon jest urządzony w stylu prowansalskim czy skandynawskim, najlepszą opcją będą białe skorzystanie z białych żaluzji drewnianych. Szczególnie jeśli zależy Ci na tym, aby wizualnie powiększyć dane pomieszczenie.

Możliwość łączenia drewnianych żaluzji praktycznie z każdą aranżacją wnętrza to efekt tego, że na rynku aktualnie można znaleźć żaluzje w przeróżnych kolorach. Gwarantujemy, że nie będziesz mieć problemu z tym, aby dopasować odpowiednie rozwiązanie dla siebie, nawet jeżeli potrzebujesz produktów o niestandardowych wymiarach lub wariantach kolorystycznych do nietypowych osłon okiennych.