Dlaczego warto wyposażyć swój warsztat w skrzynie modułowe?

dlaczego-warto-wyposazyc-swoj-warsztat-w-skrzynie-modulowe

Nie ulega wątpliwości, że w każdym warsztacie zarówno tym profesjonalnym, jak i domowym należy zadbać o odpowiednie pojemniki przeznaczone do przechowywania i segregowania narzędzi. W tym przypadku doskonale sprawdzą się skrzynie modułowe, które wyróżniają się nie tylko uniwersalnością, ale również dużą mobilnością. Czym charakteryzują się skrzynie modułowe i dlaczego warto kupić je do warsztatu? Sprawdźmy!

Skrzynie modułowe – czym są?

Skrzynki modułowe to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych pojemników stanowiących podstawowe wyposażenie każdego warsztatu. To, co odróżnia je od klasycznych modeli to możliwość łączenia w obrębie jednej serii oraz wygodnego transportowania z wykorzystaniem modułu jezdnego lub platformy transportowej. W zależności od modelu i serii skrzynie mogą być wyposażone w organizery w pokrywach na elementy drobnicowe lub szyny do zamontowania ścisków.

Wybierając skrzynię modułową, trzeba jednak zwrócić uwagę na jej materiał wykonania. Dobrym wyborem będzie model wyprodukowany z solidnych tworzyw sztucznych, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe działanie wody, pył oraz inne niekorzystne czynniki zewnętrzne. Poza tym tego typu kosze odznaczają się niską wagą, co pozwala na ich stosunkowo proste i mało pracochłonne przenoszenie.

Zalety zakupu skrzyni modułowej do warsztatu

Jedną z największych korzyści, jakie niesie ze sobą wyposażenie warsztatu w pojemniki modułowe to przede wszystkim zyskanie dużej funkcjonalności. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie ładu i porządku w miejscu pracy. Będziemy dokładnie wiedzieć, gdzie znajdują się poszczególne narzędzia, a co za tym idzie, znacznie łatwiej i szybciej będziemy mogli je odnaleźć.

W ofercie polskiego dystrybutora marki Kistenberg znajdziemy skrzynie modułowe wykonane z wysokogatunkowych materiałów z ładownością do 50 kg oraz odpornością na nacisk aż do 120 kg. W każdej serii skrzyń jest moduł jezdny, który umożliwia ich sprawne transportowanie bez konieczności dźwigania ciężkiego sprzętu.

Warianty modułowe ze względu na to, że produkowane są z odpornych tworzyw, zapewniają także ochronę narzędzi przed uszkodzeniami, wodą i wilgocią oraz wpływem innych negatywnych czynników zewnętrznych. Chowając wszystkie sprzęty do pojemnika modułowego, zwiększamy także bezpieczeństwo w warsztacie. Właśnie z tego powodu przydadzą się one nie tylko osobom pracującym w warsztacie, ale również domowym majsterkowiczom, którzy chcą chronić najmniejszych domowników przed możliwością zranienia się narzędziem.