Ubezpieczenie OC i AC w pakiecie – czy warto się na nie skusić?

Część kierowców decydujących się na zakup ubezpieczenia wybiera jedynie obowiązkową polisę OC. Dla wielu z nich AC to tylko zbędny wydatek, który podniesie wysokość składki. Okazuje się jednak, że dodatkowa ochrona wcale nie musi być obciążeniem dla naszego portfela. Kiedy warto wybrać OC i AC w pakiecie?

AC – w jakiej formie warto je wykupić?

AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Decydując się na zakup autocasco, uzyskujemy ochronę samochodu na wypadek kradzieży, całkowitego lub częściowego uszkodzenia np. na skutek kolizji z innym pojazdem itp. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku większości aut, warto jednak pamiętać, że nie zawsze właściciele pojazdów potrzebują tak szerokiego zakresu ochrony. Kilkunastoletni pojazd nie jest tak bardzo narażony na kradzież, jak ten kupiony w salonie. W takiej sytuacji o wiele lepiej sprawdzi się AC mini, czyli pakiet autocasco z ograniczonym zakresem ochrony, w niższej cenie.

Autocasco przyda się nie tylko młodym i niedoświadczonym kierowcom. Złe warunki na drodze, roztargnienie, niedostosowanie się do zasady ograniczonego zaufania – o kolizję lub wypadek nietrudno, nawet jeżeli możemy pochwalić się sporym stażem za kółkiem. Co zrobić, gdy sami jesteśmy sprawcami kolizji lub wypadku? W takiej sytuacji, oprócz OC, warto mieć również Autocasco. Dzięki temu za naprawę pojazdu nie zapłacimy z własnej kieszeni.

Oczywiście posiadacze nowszych aut nie powinni rezygnować z AC, byłoby to wręcz nierozsądne. Polisa AC chroni nasze auto przed aktami wandalizmu, a nawet zwykłą stłuczką na parkingu. Dodatkowa polisa to poczucie bezpieczeństwa – w razie szkody lub kradzieży pojazdu możemy liczyć na szybką pomoc ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego bez zbędnych formalności. Jeżeli nie jesteśmy pewni, który z wariantów bardziej nam się opłaci, skorzystajmy z kalkulatora OC i AC dostępnego na stronie ubezpieczyciela.

Chcesz znaleźć najlepszą ofertę – skorzystaj z kalkulatora OC i AC

Kupując OC i AC w pakiecie, możesz liczyć na atrakcyjne promocje. Znalezienie najlepszej oferty wcale nie musi być takie trudne, a dzięki internetowi, można to zrobić już w kilkanaście minut. Przykładową składkę ubezpieczenia można wyliczyć w kilka minut, wykorzystując kalkulator OC i AC. Wystarczy podać podstawowe parametry pojazdu, a algorytm wyliczy wysokość składki, jaką będziemy płacić za daną ofertę. Wysokość składki zawsze wyliczana jest indywidualnie. Dzięki temu otrzymamy spersonalizowaną ofertę dopasowaną do potrzeb.