Plastyfikatory do betonu. Gwarancja posadzek na długie lata

Chemia budowlana daje coraz większe możliwości. Kiedy budowanie domu podczas przymrozków było niemożliwe. Podobnie było z pękającym betonem i mały trwałym betonem. Dzisiaj dzięki rożnym preparatom i dodatkiem do mieszanek takich problemów praktycznie nie ma. Praktycznie? No tak, praktycznie. Trzeba jeszcze wiedzieć jaką chemię użyć, w jakich ilościach jej dodać i jak rozprowadzić! Jeśli planujesz budowę domu, lub jesteś w trakcie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czy aby na pewno zostały użyte odpowiednie plastyfikatory do betonu!

Czym jest i do czego służy plastyfikator?

Plastyfikatory są dodatkami, chemią budowlaną dodawaną do wylewek i zapraw murarskich. Preparaty takie mają za zadanie ulepszyć właściwości fizyczne dane materiału. Mogą znacząco zwiększyć wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne lub polepszyć mrozoodporność betonu czy zaprawy.

Plastyfikatory są też wykorzystywane w innych dziedzinach. Można je znaleźć w lakierach samochodowych. Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jak to się dzieje, że lakiery są takie trwałe? Zawdzięczają to właśnie odpowiednio dobranym plastyfikatorom do lakierów akrylowych.

Rodzai tej substancji jest bardzo dużo. Zawsze powinieneś zdać się na wiedzę fachowców i zapytać ich, który najlepiej użyć do Twoich potrzeb. Takie rady udzielą Ci pracownicy firmy TECHBAU. Znajdziesz tam samych specjalistów, którzy od lat zajmują się wylewaniem posadzek na skale przemysłową. Mają oni do czynienia z plastyfikatorami każdego dnia, dlatego masz gwarancje, że doradzą Ci profesjonaliści.

Zalety wykorzystania plastyfikatorów do posadzek betonowych i nie tylko.

Zadaniem tych preparatów nie jest tylko poprawienie właściwości fizycznych materiałów. Wykorzystuje się je także, do poprawienia i ułatwienia pracy przy wylewaniu posadzek. Pewnie zastanawiasz się, jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Otóż ma. Posadzkarze, którzy pracują z profesjonalnymi materiałami, łatwymi w rozprowadzaniu, które sprawiają kłopotów, pracują dużo solidniej i z dużo lepszym efektem końcowym.

Ciężko jest zrobić pizzę z suchego ciasta, nie sądzisz?

Kolejnymi zaletami plastyfikatorów do wylewek betonowych, wylewek anhydrytowych czy zapraw murarskich każdego typu jest poprawienie różnych właściwości fizycznych. Słowo różnych jest tutaj kluczowe. Plastyfikatory mogą wspomagać konkretne właściwości, w zależności od wybranego produktu.

Dzięki niemu beton może wykazywać mniejszą wrażliwość na mróz. Znacząco poprawi to wytrzymałość betonu, pozwoli budować dom nie zważając na drobne marcowe przymrozki. Dlatego będziesz mógł ruszyć z budową dużo szybciej, niż nadejście wiosny i z dużo mniejszymi obawami.

Tą substancje można wykorzystać również do przyśpieszenia lub spowolnienia wiązania betonu. Czasem może okazać się to bezcennym dodatkiem. Wyobraź sobie sytuacje, kiedy terminy gonią, a wylewka rządzi się swoimi prawami i musi schnąc odpowiednio długi czas, aby nadawała się do użytkowania. Z pomocą przychodzą plastyfikatory, które znacząco przyśpieszą ten proces. Dzięki temu może uniknąć pustych dnia, w których pracownicy muszą czekać, aż wszystko wyschnie. W sytuacjach biznesowych pozwoli Ci to uchronić się od kar umownych za opóźnianie terminów oddania budowy do użytku.

Ceny plastyfikatorów są bardzo różne. Jednak panuje tutaj zasada, im kupisz go więcej, tym każdy litr będzie tańszy. Warto też zdecydować się na plastyfikatory płynne, są nieco droższe, jednak dużo łatwiej się mieszają i dzięki temu są dużo skuteczniejsze!