Rośliny do domu nie tylko dla ozdoby

W niemal każdym mieszkaniu znajduje się przynajmniej jedna doniczka z roślinami. Stanowią one doskonały element ozdobny, a co więcej tworzą ciepłą, domową atmosferę. Niemniej jednak okazuje się, że rośliny domowe mogą być nie tylko doskonałą dekoracja, ale również posiadać inne, dodatkowe funkcje.

Dla czystego powietrza

Problem zanieczyszczonego powietrza dotyka nas szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Smog, który jest wszechobecny w powietrzu, przedostaje się również do naszego mieszkania, chociażby podczas jego wietrzenia czy otwierania drzwi. Możemy oczywiście zakupić specjalistyczny oczyszczacz powietrza, jednak jest to stosunkowo drogie urządzenie, w dodatku musiałoby ono stanąć w każdym pomieszczeniu, aby skutecznie redukować zanieczyszczenia. Dlatego też warto postawić na rośliny, które oczyszczają powietrze. Mogą one z powodzeniem zdobić nie tylko nasz salon czy sypialnię, ale również kuchnię czy łazienkę. Rośliny te są nietoksyczne, dlatego będą idealnym dopełnieniem pokoju dziecięcego.

Praktyczna dekoracja

Rośliny już od jakiegoś czasu są wykorzystywane przez projektantów wnętrz jako pełnowartościowe elementy dekoracyjne, które pełnią również szereg funkcji praktycznych. Otóż okazuje się, że dzięki roślinom można stworzyć delikatną ściankę, która odgrodzi od siebie dwa pomieszczenia. Bardzo często decydujemy się postawić ową ścianę z roślin pomiędzy kuchnią, a salonem bądź pomiędzy dwoma pokojami. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w przypadku mniejszych bądź zaciemnionych mieszkań, w których wstawienie tradycyjnej ściany dodatkowo zredukuje przestrzeń do wykorzystania. Ściana z roślin może okazać się doskonałym pomysłem dla osób, które wybierają dziś home office, bowiem odgrodzi część dzienną salonu od części, która przeznaczona jest do pracy.

Do łazienki bez okna

Łazienka bez okna to pomieszczenie bardzo trudne do zaaranżowania. Wszystko dlatego, że wymagają one odpowiedniego oświetlenia, a także właściwego ustawienia mebli łazienkowych. Problem narasta, gdy pomieszczenie ma stosunkowo niewielkie wymiary. Warto wyposażyć je w rośliny do łazienki, które nie tylko będą pięknie wyglądać we wnętrzach, ale również nieco je ożywią. W łazienkach bez okien postawmy na rośliny o jasnych liściach, najlepiej niezbyt duże, które będą idealnie dopełniały stylizację wnętrz. Rośliny do łazienki zakupić można w specjalistycznych sklepach, w których sprzedawca udzieli nam ponadto szczegółowej informacji dotyczącej tego, jak prawidłowo o nie zadbać.