Zalety telefonu na kartę

Zalety telefonu na kartę

Telefon w taryfie pre-paid, czyli na kartę, to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących brak zobowiązań i możliwość zmiany operatora w każdej chwili. Taka opcja to przede wszystkim wygoda, a dostawcy usług telekomunikacyjnych zaczynają prześcigać się w atrakcyjnych ofertach pre-paid.

Bez zobowiązań

Telefon na kartę to najlepszy wybór dla kogoś, kto nie potrzebuje nowego aparatu telefonicznego i nie ma ochoty wiązać się umowami na 24 lub 36 miesięcy. Nawet najtańsza oferta na kartę często jest bardzo atrakcyjna i zaspokaja większość potrzeb przeciętnego użytkownika telefonu komórkowego. To również jedna z lepszych opcji dla oszczędnych. W systemie pre-paid płaci się tyle, ile chce się wykorzystać, można ewentualnie dokupić różnego rodzaju pakiety, jeżeli zaplanowana na dany miesiąc pula szybciej się wyczerpie, więc w tej sferze nie ma żadnych ograniczeń. Na telefon pre-paid wydaje się dokładnie tyle, ile zostało wpłacone na konto, dlatego telefon na kartę tak świetnie sprawdza się np. w przypadku dzieci.

Doładowania przez Internet

Doładowanie telefonu na kartę można kupić niemal wszędzie, a jedną z najwygodniejszych możliwości jest doładowanie przez Internet. Ważne jednak jest, aby w przypadku transakcji on-line zawsze przeprowadzać je za pośrednictwem sprawdzonych stron, np. banków lub strony internetowej operatora.

Swoboda wyboru ofert

Telefon na kartę to również możliwość korzystania z najatrakcyjniejszych i najbardziej dopasowanych do własnych potrzeb ofert. Dzięki temu, że nie jest się związanym żadną umową, można niemal w każdej chwili przenieść numer do innej sieci.

O czym pamiętać w przypadku telefonu na kartę?

Starter pre-paid ma określoną ważność. Na ogół jest tak, że każde kolejne doładowanie (nawet za najniższą kwotę) przedłuża ważność konta o jeden miesiąc. Im wyższa kwota doładowania tym dłuższy czas ważności konta. W praktyce oznacza to, że brak systematycznych zasileń konta może spowodować zablokowanie numeru. Mimo braku zobowiązań jedno niestety jest, ale wypływa ono z tego, że telefon, nawet ten na kartę służy do komunikowania się ze światem, w związku z czym konieczne jest posiadanie na nim środków do wykorzystania.

Kupując telefon na kartę, należy pamiętać również o obowiązku rejestracji numeru. Numer nie zarejestrowany zostanie zablokowany przez operatora.

Czytaj także: Telefon firmowy na kartę – czy to się opłaca?