Agencja content marketingowa – jakie usługi oferuje?

Jeśli posiadasz własną stronę internetową, z pewnością wiesz, jak ważne jest tworzenie wysokiej jakości tekstów. Być może tworzysz je sam. Istnieje jednak także inna opcja – przekazanie pałeczki agencji content marketingowej. Z artykułu dowiesz się, jakie usługi oferuje taka firma oraz co Ty możesz zyskać dzięki współpracy z nią.

Agencja content marketingowa – zakres działań

Jakiej pomocy możesz się zatem spodziewać? Czy wśród rozmaitych możliwych do oddania w ręce profesjonalistów zadań jest także to, o którym myślisz? Przekonaj się!

Artykuły blogowe

Coraz więcej firm decyduje się na dodanie do swojej witryny zakładki o nazwie Blog, w której umieszcza wpisy dotyczące branży, w której działa. Tego typu działanie jest oczywiście mile widziane. Twoi odbiorcy zyskują rzetelną wiedzę z konkretnej dziedziny. Roboty Google z kolei, odnajdując w tekstach frazy kluczowe, chętnie poprawią Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Wszyscy zadowoleni, ale… Czy masz czas na regularne dodawanie wpisów? Wiesz przecież, że chaotyczny i niedbale napisany post dodany raz na kilka miesięcy nie jest tym, czego się od Ciebie oczekuje…

Content writing

Tego rodzaju teksty są wysoce specjalistyczne, dzięki czemu pomagają w budowaniu wizerunku Twojej firmy. Z pewnością masz merytoryczną wiedzę dotyczącą tego, czym się zajmujesz. Ważne jest jednak także to, aby przekazać treści w odpowiedni sposób.

Opisy produktów i kategorii

To coś dla każdego posiadacza sklepu internetowego. Konkurencja jest niemała, dlatego warto zadbać o odpowiednie opisy. W tym przypadku istotny jest język korzyści, a także dostosowanie przekazu do docelowej grupy odbiorców. Teksty muszą w kreatywny sposób pokazać potencjalnemu kupującemu zalety oraz użyteczność produktu. Nie można zapomnieć o doborze właściwych słów kluczowych.

Teksty SEO

Typowe teksty pod pozycjonowanie wymagają wykonania dogłębnego researchu. Tylko sprawdzone informacje napisane w unikalny sposób są w stanie polepszyć pozycję witryny w wyszukiwarce. Należy pamiętać także o ich szeroko pojętej poprawności.

Ghostwriting

Ghostwriter napisze za Ciebie na przykład specjalistyczny tekst czy artykuł. Zrobi to jednak anonimowo tak, abyś to właśnie Ty mógł czerpać korzyści majątkowe z autorstwa danej treści.

Teksty sprzedażowe

Zachęcą do nabycia danej rzeczy dzięki wpłynięciu na emocje potencjalnego klienta. Kreatywna treść, atrakcyjna forma i przyjazny w odbiorze przekaz sprawią, że Twoje zyski ze sprzedaży wzrosną.

Wybór agencji content marketingowej

Być może postanowiłeś już skorzystać z usług agencji content marketingowej. Czym kierować się w wyborze tej właściwej?

Portfolio

Rzucenie okiem na przykładowe realizacje danej firmy mogą pomóc Ci w wyborze. Zobacz, czy dany tekst spełnia Twoje oczekiwania.

Terminowość

Nikt nie lubi, kiedy nie dostaje zlecenia na czas. Dotrzymywanie terminów jest jednym z wyznaczników owocnej współpracy.

Jakość

Jeżeli tekst na Twojej stronie ma podbić serca czytelników, nie powinieneś zadowalać się byle czym. Stawiaj na wartościowe i merytoryczne treści.

Dodatkowe usługi

Tłumaczenie tekstów na inne języki? A może darmowe poprawki? Tak, to jest możliwe i warte Twojej uwagi.

Dlaczego warto podjąć współpracę?

Teksty możesz przecież tworzyć sam. Po co więc zatrudniać agencję? Przyjrzyjmy się zaletom takiego rozwiązania.

Oszczędność czasu

W natłoku innych obowiązków nie musisz martwić się koniecznością tworzenia kolejnego tekstu blogowego czy opisu produktu.

Merytoryczne treści

Agencja content marketingowa stworzy potrzebne Ci teksty w oparciu o dogłębny research. Nie musisz martwić się o to, że Twoja strona internetowa stanie się źródłem nieprawdziwych informacji.

SEO

Dostosowanie tekstów pod zmieniające się wytyczne algorytmów Google nie jest łatwe i wymaga wiedzy. Ale to poświęcenie jest jednocześnie doskonałą inwestycją, generującą większy ruch na Twojej stronie.

Kreatywność

Potrzeba szybkiego stworzenia tekstu może się wiązać z pokusą jego skopiowania z innej strony. Niestety, taka praktyka przyniesie Ci więcej szkód niż korzyści. Doświadczony copywriter sprawi natomiast, że Twój tekst będzie w pełni oryginalny, a w dodatku przyciągnie uwagę.

Usługi agencji content marketingowych – podsumowanie

Wachlarz zadań agencji content marketingowych jest naprawdę szeroki. Niezależnie, czy potrzebujesz dobrej jakości tekstu blogowego, opisów produktów lub tekstów sprzedażowych czy też typowych treści pod pozycjonowanie, warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Aby uzyskać więcej szczegółów, zajrzyj tutaj.