Chcesz poprawić kształt nosa? Są inne rozwiązania niż operacja plastyczna!

Chcesz poprawić kształt nosa? Są inne rozwiązania niż operacja plastyczna!

Defekty nosa mogą znacznie obniżyć samoocenę. Każdego roku spore grono Polaków decyduje się podjąć walkę, której celem jest nie tylko poprawa urody, ale i samopoczucia. Najczęstszym problemem jest skrzywienie nosa po złamaniu lub dysproporcje. Zamiast godzić się z naturą, możesz rozważyć korektę nosa kwasem hialuronowym.

Korekta nosa z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego to nieinwazyjna alternatywa dla chirurgicznych metoda poprawiania urody. Osoby, które z różnych względów nie chcą decydować się na radykalne zmiany z użyciem skalpela, odwiedzają gabinet medycyny estetycznej. Czego dowiesz się podczas takiej wizyty?

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Pierwszym etapem zmian jest wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego. Wybierz ofertę cieszącą się zaufaniem i dobrymi opiniami. Następnym krokiem jest konsultacja na temat zabiegu korekty nosa, w Aesthetic podczas spotkania z kosmetologiem przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad kwalifikujący do zabiegu. Wśród najczęstszych wskazań do jego wykonania znajdziesz:

 • skrzywienie nosa po złamaniu,
 • nieproporcjonalny rozmiar nosa (za duży lub za mały względem pozostałych części twarzy),
 • nieproporcjonalnie duży czubek nosa,
 • brak wykształconego „mostka” pomiędzy trzonem, a czubkiem nosa,
 • za bardzo uniesiony nos.

Dzięki konsultacji połączonej z analizą rysów twarzy dowiesz się nie tylko, czy możesz przystąpić do zabiegu, ale także jakiego efektu możesz oczekiwać. Ważne jest także, aby dowiedzieć się, na czym on polega.

Przebieg i charakterystyka zabiegu

Właściwości kwasu hialuronowego w kosmetyce znane są od dawna i wykorzystywane przy wypełnianiu ust czy modelowaniu rysów twarzy. Kwas w postaci gęstego żelu wypełnia miejsca, które wymagają korekty. W przypadku nosa odbywa się pewnego rodzaju rzeźbienie i optymalne korygowanie niedoskonałości. Sam zabieg nie przynosi efektów dożywotnich i wymaga powtórki po upływie 6-12 miesięcy. Jest jednak bezbolesny i nieinwazyjny, nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Niemal natychmiastowo przywraca komfort życia – wiele pacjentek zwraca uwagę na poprawę samopoczucia i zwiększenie pewności siebie.

Przeciwwskazania

Choć zabieg jest znacznie bardziej bezpieczny i komfortowy niż operacja plastyczna, nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Wśród przeciwwskazań są:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • choroby nowotworowe.

Czy to jest bezpieczne?

Jeżeli oddasz się w ręce kosmetologa, który ma doświadczenie w pracy z kwasem hialuronowym i jest specjalistą od poprawiania urody, możesz być spokojna o efekty tej współpracy. Gabinety medycyny estetycznej, wykonujące korektę nosa kwasem hialuronowym na swoich stronach często zamieszczają galerie. Znajdziesz w nich efekty ich pracy oraz zdjęcia klientów przed i po zabiegu. Dobrą wskazówką są również opinie wystawione przez inne osoby oraz certyfikaty, którymi może poszczycić się dane miejsce.