Jakich produktów na sezon letni szukać w sklepie sportowym?

Lato zbliża się wielkimi krokami! To okres szczególnie lubiany przez fanów biegania. Warto w niego wejść będąc wyposażonym w zupełnie nowe ubrania i najnowocześniejszy sprzęt. Niezależnie od tego, jak podchodzisz do sportu i jak bardzo lubisz innowacje, z pewnością znajdziesz kilka zwracających uwagę artykułów. Wakacyjny trening czas zacząć!

Obuwie

W bieganiu najważniejsze są buty. Współcześnie produkowane modele – o ile odpowiednio dobierzemy rozmiar – są znakomicie dopasowane do budowy anatomicznej stopy. Innym elementem świadczącym o wygodzie ich użytkowania jest właściwa amortyzacja, która zależy od użytego materiału. Odpowiednia responsywność buta wpływa nie tylko na wyniki, ale również na przyjemność czerpaną z ćwiczeń. Kolejna istotna cecha obuwia biegowego to faktura podeszwy. Bieżnik powinien posiadać żłobienia pozwalające na uzyskanie dobrej przyczepności niezależnie od powierzchni, po jakiej biegamy. Ważne jest również, by but zapewniał właściwy ruch mięśni – taki, który nie powoduje kontuzji i rozbudowuje tkankę w zdrowy sposób.

Koszulki do biegania

Duża część koszulek dostępnych w sklepach sportowych może być wykorzystywana do uprawiania właściwie każdej dyscypliny. Jeśli jednak chcemy poprawić komfort naszego biegania, powinniśmy zdecydować się na model posiadający pewne konkretne cechy. Dobrzy, by taki T-shirt był przede wszystkim lekki i wykonany w sposób, który gwarantuje brak elementów drażniących skórę (szwów, metek i tym podobnych). Oprócz tego musi się charakteryzować niską chłonnością wilgoci. Z tego powodu najlepszym przeznaczonym do tego materiałem będzie poliester, w dalszej kolejności inne tworzywa sztuczne. Do listy pożądanych cech możemy doliczyć przepuszczalność powietrza (mówimy często, że tkanina “oddycha” – chodzi właśnie o to) i dokładne przyleganie do ciała. Koszulka nie może być jednak zbyt mała – wtedy krępuje ruchy i sprawia, że trening przestaje być przyjemnością.

Bidony i pasy biegowe

Nazwanie bidonu gadżetem byłoby dla tego przedmiotu niesprawiedliwe. To element niezbędnego wyposażenia każdego biegacza. W przypadku długodystansowców pojawia się dodatkowo potrzeba zakupienia specjalnego pasa, do którego możemy włożyć kilka pojemników na wodę. Czym kierować się przy eksplorowaniu sklepu sportowego w poszukiwaniu bidonu? Najważniejszą jego cechą wydaje się możliwość szybkiego dostępu do zawartości. Oprócz niego znacząca jest też trwałość materiału, z jakiego został wykonany. Służący do transportu butelek pasek powinien być natomiast wyposażony w możliwość łatwej regulacji, a po dostosowaniu do użytkownika nie powinien powodować dyskomfortu.

Jeżeli brakuje Ci któregokolwiek z powyższych produktów, albo uznajesz, że przyszła pora na zmianę przestarzałego wyposażenia – czas najwyższy zajrzeć na stronę internetową sklepu sportowego STSklep. W końcu kto chciałby tracić czas na wizytę w jego stacjonarnym odpowiedniku? Zanim uznasz, że nie potrzebujesz nowości, pomyśl, jak nowinki mogą zwiększyć komfort Twojego treningu. Letni sezon już za pasem!