Obsługa prawna dla przedsiębiorców

Obsługa prawna przedsiębiorstw polega na podjęciu stałej współpracy klienta (przedsiębiorstwa) z kancelarią prawną (adwokacką, radcowską). Nawiązanie takiej współpracy jest niezwykle wygodne z punku widzenia przedsiębiorcy, gdyż obecna na każde żądanie obsługa prawna biura zazwyczaj potrafi zapobiec kłopotliwej sytuacji a znajomość problematyki związanej z firmą zdecydowanie ułatwia podjęcie działań w trybie natychmiastowym, o ile tylko zachodzi taka potrzeba.

Obsługa prawna przedsiębiorstwa i jej zadania

W ramach obsługi prawnej adwokat lub radca prawny zajmuje się prawnymi problemami biura związanymi z bieżącą działalnością. W tym przypadku nie udziela on porad prawnych tylko sam bierze sprawy w swoje ręce. Ponadto prawnik taki zajmuje się sporządzaniem, negocjowaniem i opiniowaniem umów jak również przygotowywaniem opinii prawnych.
Czasami prawnik taki może wystąpić w roli mediatora w celu polubownego rozstrzygnięcia sporu, sporządzić wezwanie do zapłaty czy też wynegocjować odpowiednie stawki.

Kolejnym zadaniem takiego prawnika jest reprezentacja klienta przed sądem (o ile wszelkie wcześniejsze metody zawiodą). Wiedza i doświadczenie zdobyte w toku procesów sądowych są bezcenne w przypadku toczenia dalszych sporów.
Prawnik pomaga też w związku z różnego rodzaju formalnościami dotyczącymi prowadzonej działalności. Może to być m.in. pomoc przy rejestracji spółki, likwidacji czy też jej przekształceniu. Bez takiej pomocy przedsiębiorca sam może pogubić się w gąszczu skomplikowanych przepisów, co w konsekwencji wiąże się z pewnym zagrożeniem dla sprawnego funkcjonowania firmy.

Jak widać wszystkie najważniejsze sprawy przedsiębiorstwa bierze na swoje barki obsługa prawna (więcej dowiesz się na http://pbkb-adwokaci.pl/obsluga-prawna-krakow).

Koszty prowadzenia obsługi prawnej firmy

Obsługa prawna firmy waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych (licząc na pełny etat). Wszystko zależy od rodzaju firmy oraz od ilości obowiązków, jakie ma na siebie przejąć dany prawnik.

Na rynku mamy wiele różnych firm i podejście do każdej z nich musi być indywidualne, jednak na kwoty rzędu poniżej kilkunastu tysięcy w skali miesiąca raczej nie ma co liczyć. Prawnik podejmując się obsługi firmy zazwyczaj jest pochłonięty jej problemami, zajmuje to cały etat a tym samym wyłączony jest on od innych działań. W tej sytuacji raczej ciężko od niego wymagać żądania stawek minimalnych.

Znany jest przypadek, gdzie adwokat od bogatego biznesmena za sprawę związaną z ZUS-em zażądał 1000.000,00 zł. (milion zł.), nie badając nawet jej tematyki. Jest to jednak skrajny przypadek oraz takie żądanie to już lekka przesada. Należy wziąć pod uwagę, że to przecież nie Ameryka a usługi prawne jakby nie patrzeć, są u nas o wiele tańsze niż w innych, przeciętnie rozwiniętych krajach (więcej informacji na https://pbkb-adwokaci.pl/).