Jak wybrać wózki widłowe?

Jak wybrać wózki widłowe?

W obecnych czasach nikt nie wyobraża sobie magazynów, portów czy centrów logistycznych bez wózków widłowych. Te pojazdy mechaniczne każdego dnia wykonują ciężką pracą, transportując i magazynując towary różnego typu. Czytaj dalej i sprawdź, jak wybrać właściwe wózki widłowe.

W ostatnich latach powstało wiele rozwiązań, które pomagają tworzyć coraz lepsze wózki widłowe. Jednym z najlepszych pojazdów na rynku jest wózek widłowy marki STILL, który jest producentem nowoczesnych wózków widłowych o napędzie spalinowym oraz elektrycznym.

Zalety spalinowego wózka widłowego

Spalinowe wózki widłowe, czyli wózki jezdniowe wyposażone w silniki benzynowe, diesla czy o coraz częściej spotykanym napędzie hybrydowym, są od wielu lat wybieranymi pojazdami przez wiele fabryk na całym świecie. Spalinowe wózki widłowe zazwyczaj gwarantują o wiele większą maksymalną siłę nośności niż elektryczne wózki widłowe. Wśród dostępnych na rynku modeli, można wybierać spalinowe wózki widłowe w kilku konfiguracjach. Kompaktowe modele bardzo często występują w konfiguracji umożliwiającej maksymalne przenoszenie ładunków o wadze do dwóch ton i maksymalnej wysokości podnoszenia przekraczającej 8 metrów. Największe pojazdy o największej maksymalnej sile nośności, gwarantują komfortowe transportowanie towarów o masie do nawet 8 ton.

Warto dodać, że najnowsze modele spalinowych wózków widłowych to ekologiczne pojazdy o możliwie jak najniższej emisji związków zagrażających środowisku. Spalinowe pojazdy czołowych producentów wózków widłowych, gwarantują spełnienie wszystkich norm i dyrektyw, a produkcja i kultura pracy zapewniają poszanowanie naturalnego środowiska. Spalinowe wózki widłowe są mocne oraz ekonomiczne. Tego typu pojazdy nadają się do każdego rodzaju zastosowań i są bardzo intuicyjne w obsłudze.

Co oferują elektryczne wózki widłowe?

Elektryczne wózki widłowe to praktyczne i ekologiczne rozwiązania, które zapewniają znakomite osiągi i rezultaty. Tego typu rozwiązania są pojazdami pierwszego wyboru wszędzie tam, gdzie istotny jest minimalny poziom hałasu oraz niepożądana jest emisja szkodliwych spalin. Ponadto, nowoczesne wózki widłowe wyróżniają się bardzo wysoką wytrzymałością, a także niski kosztami użytkowania i efektywnością.

Zastosowany napęd na trójfazowy prąd zmienny, umożliwia ilość energii, która gwarantuje 8-godzinną, nieprzerwaną pracę. Warto pamiętać, że elektryczne wózki widłowe gwarantują również bezpieczeństwo pracy, a także funkcjonalność i komfort pracy. W wielu modelach od najlepszych producentów, zastosowano wiele użytecznych funkcji, m.in. boczną wymianę baterii czy kilka trybów jazdy.