Pomysły na domowe SPA

Pomysły na domowe SPA

Częste korzystanie ze SPA zrujnowałoby zapewne budżet większości z nas. Jednakże w obecnych czasach istnieje atrakcyjna alternatywa dla drogich zabiegów. Każdy może pozwolić sobie na ich domową wersję.

Trochę historii

Czym w ogóle jest SPA? Jego początków można doszukać się już w starożytności, kiedy kąpiel była rytuałem nie tylko typowo higienicznym, ale również religijnym. Termin pochodzi najprawdopodobniej od miasta o tej samej nazwie – belgijskie Spa zlokalizowanego w dolinie między wzgórzami Ardenów już w XIV słynęło jako uzdrowisko, w którym prowadzono terapię za pomocą wody.

Samo SPA z czasem zyskało szersze znaczenie. Obecnie nie dotyczy jedynie hydroterapii, a wszystkich zabiegów, które mają na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Domowe SPA – niezbędne elementy

Przejdźmy jednak do domowego zacisza. Aby nasze ekskluzywne SPA się udało, potrzebne będą nam trzy rzeczy: czas, spokój i kosmetyki. Obecnie bardzo wiele produktów reklamuje się jako idealne do domowych zabiegów, jednakże warto wybierać jedynie te o najwyższej jakości. Przykładem jest najnowsza gama kosmetyków SPA od Indigo Nails – https://www.indigo-nails.com/pl,produkty-spa.html.

Podczas zabiegów w naszej oazie spokoju przyda się:

  • peeling,
  • balsam do ciała,
  • olejki (np. arganowy),
  • masło shea (karite),
  • oliwka,
  • krem (np. do rąk lub stóp).

Krok po kroku

Na początku naszej sesji odnowy biologicznej zadbajmy o rozluźnienie mięśni. Pomoże w tym gorąca kąpiel, którą możemy urozmaicić poprzez dodanie soli morskiej bądź olejków.

Następnie możemy zająć się dalszą pielęgnacją skóry, która po kąpieli jest dobrze nagrzana, zmiękczona i nawilżona. Na tym etapie najlepiej przejść do peelingu. Jego rodzajów jest kilka, a najpopularniejsze to: antycellulitowy, oczyszczający oraz złuszczający. Nie zapominajmy, że prócz ud czy pośladków, peeling bardzo dobrze sprawdza się na skórze twarzy.

Kolejnym krokiem to pielęgnacja przy pomocy maseczek, które mogą być stosowane zarówno na skórę jak i włosy. Ich odżywcza moc pomaga w zachowaniu blasku i zdrowego wyglądu na dłużej.

W domowym SPA nie może zabraknąć masażu. Nasz partner z powodzeniem może zastąpić masażystę. Może zabieg nie będzie w pełni profesjonalny, ale na pewno nie zabraknie w nim gorącego uczucia!

Na koniec warto wspomnieć, że oprawa domowego spa jest niezwykle ważna, a więc elementy dekoracyjne, np. kwiaty czy świeczki są zawsze mile widziane.

Pamiętajmy, że zdrowe ciało to zdrowy duch!